Hai la teatru- vezi programul pentru 11-17 aprilie

Vezi mai jos programul teatrelor bucurestene in perioada 11- 17 aprilie. O oferta in care regasim William Shakespeare, Jean Paul Sartre, Vasile Alecsandri, Aristofan, Dostoievski dar si Eugen Serbanescu, Valentin Nicolau sau Mihaela Mihailov.

Teatrul National Bucuresti, Sala Mare:

marti, ora 19:00 “Macbeth”, de William Shakespeare;

miercuri, ora 19:00 “Macbeth”, de William Shakespeare;

vineri, ora 20:00 “Sanziana si Pepelea”, dupa Vasile Alecsandri;

sambata, ora 20:00 “Comedia norilor”, dupa Aristofan;

duminica, ora 20:00 “S-a sfarsit cum a-nceput”, de Sean O’Casey

Sala Amfiteatru:

marti, ora 19:00 “Cinci femei de tranzitie”, de Rodica Popescu Bitanescu;

miercuri, ora 19:00 “Regina Mama”, de Manlio Santanelli;

joi, ora 19:00 “A patra sora”, de Janusz Glowacki;

vineri, ora 19:00 “Cu usile inchise”, de Jean Paul Sartre;

sambata, ora 19:00 “Egoistul”, de Jean Anouilh;

duminica, ora 19:00 “Sinucigasul”, de Nikolai Erdman

Sala Atelier:

miercuri, ora 19:00 “Legenda Marelui Inchizitor”, dupa Feodor Dostoievski;

joi, ora 19:00 “Sonata pentru saxofon si Eva” de Eugen Serbanescu;

vineri, ora 19:00 “Avalansa”, de Tuncer Cucenoglu;

sambata, ora 19:00 “Camerista”, dupa Hermann Broch

Sala 99:

sambata, ora 19:00 “Scara pisicii”, de Katalin Thuroczy;

duminica, ora 11:00 – Teatrul National pentru copii; ora 19:00 “Tectonica sentimentelor”, de Eric-Emmanuel Schmitt

Teatrul Bulandra, sala Izvor:

miercuri, ora 19:00 “Mamouret”, regia Dinu Cernescu;

joi, ora 19:00 “Voiajul domnului Perrichon”, regia Dinu Cernescu;

sambata, ora 18:30 “Ingropati-ma pe dupa plinta, regia Yuri Kordonsky;

duminica, ora 19:00 “Arta”, regia Cristi Juncu.

Sala “Toma Caragiu“:

sambata, ora 18:30 “Ivanov”, regia Andrei Serban.

Teatrul Nottara, Sala “Horia Lovinescu“:

luni, ora 19:30 “Biloxi Blues”, de Iarina Demian;

vineri, ora 19:00 “Omul hazardului”, de Yasmina Reza, regia Cristian Juncu;

sambata, ora 19:00 “Opera de trei parale” de Bertolt Brechet, regia Diana Lupescu;

duminica, ora 19:00 “Vacanta in Guadalupa”, de Pierre Sauvil di Erioc Assous, regia Diana Lupescu

Sala “George Constantin“:

luni, ora 19:30 “Pygmalion”, conducatori proiect lector univ. dr. Bogdana Darie si prof. asoc. dr. Mirela Gorea;

miercuri, ora 19:30 “Aniversarea”, de Thomas Vinterberg si Mogens Rukov, regia Vlad Massaci;

joi, ora 19:30 “Hangita” de Carlo Goldoni, regia Tino Geirun;

sambata, ora 19:30 “Uzina de placeri S.A.”, de: Valentin Nicolau, regia Alexandru Berceanu;

duminica, ora 19:30 “True West”, de Sam Shepard, regia Alexandru Mazgareanu.

Teatrul Mic:

miercuri, ora 19:00 “Ma mut la mama”;

joi, ora 19:00 “Baietii de aur”;

vineri, ora 19:00 “Doamna noastra din Pascagoula”;

sambata, ora 19:00 “Portretul Doamnei T”;

duminica, ora 19:00 “Pe gaura cheii”.

Teatrul Foarte Mic:

vineri, ora 19:00 “Ma tot duc”;

sambata, ora 19:00 “Zero”;

duminica, ora 19:00 “Google tara mea!”.